Sdílet

Tweet

Instalace antiviru Avast


Vsadit na Avast při ochraně svého počítače rozhodně není špatnou volbou. I bez nějakých hlubších znalostí je instalace tohoto antiviru snadnou záležitostí.

Volba typu instalace

Po spuštění instalačního souboru nás uvítá úvodní okno, kde si můžeme zvolit typ instalace. Výběru máme Expresní instalaci, Kompatibilní instalaci nebo uživatelskou instalaci. Za předpokladu, že doposud není počítač nijak chráněn, je alternativou využít první možnost, tedy expresní instalaci. Druhá položka kompatibilní instalace slouží pro stroje, na nichž se již nějaký antivirový program nachází a je potřeba eliminovat vzájemné ovlivňování. Uživatelská instalace slouží pro ty, kdo chtějí mít pod kontrolou kam a co konkrétně se bude instalovat. Toto okno by s námi mělo komunikovat v češtině, pokud tomu z nějakého důvodu není, je zapotřebí přepnout jazykovou mutaci kliknutím na odkaz v pravém horním rohu. V tomto případě se tam nachází slůvko čeština, avšak při špatné jazykové mutaci tam může být např. english. Kliknutím na tuto položku se otevře okno, kde lze zvolit příslušný jazyk.

Při pohledu na okno instalátoru dozajista nikdo nepřehlédne přidruženou reklamu na službu Disk Google. Pokud nechcete, aby se společně s Avastem instalovala i tato utilita, je zapotřebí zrušit zatržení.

cílový adresář

U volby Uživatelská instalace se v dalším kroku dostáváme k volbě adresáře, do něhož bude antivirus nainstalován. Cesta vede do standardního místa v adresáři Program Files.

Nastavení komponent

Stiskem Další se dostáváme k oknu, kde můžeme ovlivnit instalované součásti. V prvním okně se nachází výčet implementovaných štítů, v druhém jednotlivé komponenty a třetí okno obsahuje výčet podporovaných jazyků. Krom toho mateřského tedy můžeme nainstalovat i některý další. Za pozornost však stojí zejména prostřední okno s komponenty. Zde se nachází i Miniaplikace avast, jejíž praktické využití je nulové a tedy je nejlepší ji ani neinstalovat.


V posledním okně je nám nabídnut výčet instalovaných komponent, cesta k adresáři a požadované místo, které si instalace ukrojí. Je to poslední šance ještě některou z těchto nabídek změnit. Jakmile se odklikne tlačítko Další, dojde již k instalaci Avastu, který bude zapotřebí ještě zaregistrovat u výrobce kvůli bezplatnému licenčnímu číslu.