Sdílet

Tweet

Registrace licenčního klíče Avastu


Pro bezproblémové užívání Avastu je nutné se zaregistrovat na stránkách výrobce. Tím získáme zdarma plnohodnotnou verzi programu Avast antivirus free s platným licenčním klíčem na jeden rok. Po uplynutí této doby však stačí opět odeslat formulář pro registraci a platnost se prodlouží o dalších dvanáct měsíců.

Platnost licence

Evoluce programu Avast zaznamenala značné pokroky a pokud je počítač připojen k internetu, již není zapotřebí podstupovat registraci na stránkách výrobce a poté přepisovat licenční klíč, jenž dojde na email. V nové verzi jsme přímo na úvodní obrazovce informováni o všem důležitém spjatým s programem. Takže krom informací o virové databázi, verzi programu atd. je zde i kolonka, kdy vyprší platnost licence.

Volba úrovně zabezpečení

Pokud se k registraci teprve chystáme, nachází se v okně s touto informací i tlačítko Registrovat. Jeho stisknutím se dostaneme k oknu srovnávající výhody placené verze Avast Internet security. Ten krom samotného antiviru obsahuje i firewall, nástroj pro filtrování spamu a další drobná vylepšení. Samozřejmě je zde doporučeno využít přechodu na tuto placenou variantu. Ovšem pro běžné domácí využití si každý dozajista vystačí i se současným zabezpečením. Pro získání licenčního čísla je při této volbě zapotřebí stisknout tlačítko vybrat pod levým sloupcem.

Registrace programu

Tím se dostáváme k samotné registraci produktu. Tu lze provést pomocí Facebooku či klasicky zadáním jména, příjmení a emailové adresy. Kterou s těchto variant si kdo zvolí je čistě jen na osobních preferencích. Zda si hodlá ušetřit práci a tyto údaje nechá Avast načíst z profilu na Facebooku, nebo vyplní nějaké ty údaje, které stejně nikdo nebude ověřovat.